W dniach 26-27 maja br. w Hotelu „Wichrowe wzgórze” w Chmielnie, odbyło się szkolenie zatytułowane „Metodyka prowadzenia szkolenia BHP”

 Zarząd OSPSBHP O/ Gdańsk zaprasza Państwa serdecznie na szkolenie, które odbędzie się

w dniach 26-27 maja br. w Hotelu „Wichrowe wzgórze” w Chmielnie.

 

    Szkolenie zatytułowane „Metodyka prowadzenia szkolenia BHP” organizowane jest przy udziale wykładowców Związku Nauczycielstwa Polskiego Okręgu Pomorskiego.

 

    Termin przesyłania Kart zgłoszeń na adres ospsbhp.gdansk@wp.pl upływa w dniu 21 maja br. Bardzo proszę o przestrzeganie tego terminu.

 

    Szczegóły w załączonych dokumentach.

Karta zgłoszenia Chmielno

Pismo do zakładu pracy 26-27.05.2017

Szkolenie dla służb BHP 26 maja 2017r.

 

Metodyka prowadzenia szkolenia BHP

W dniach 26 – 27 maja 2017 r. w Hotelu „Wichrowe wzgórze” w Chmielnie odbyło się szkolenie zatytułowane „Metodyka prowadzenia szkolenia BHP”.

 

Szkolenie dla naszych Członków przygotował i poprowadził Ośrodek Szkoleniowy Związku Nauczycielstwa Polskiego Okręgu Pomorskiego pod kierunkiem pani Prezes Elżbiety Markowskiej. Uczestnicy szkolenia zgromadzili się w sali konferencyjnej Hotelu „Wichrowe wzgórze” w Chmielnie, malowniczo położonego nad Jeziorem Kłodno.

Był to pierwszy z dwóch zaplanowanych cyklów szkoleń skierowanych głównie do pracowników służby BHP, mających na celu zapoznanie ich z metodami przygotowywania i prowadzenia szkoleń dla pracowników i pracodawców.

Zajęcia otwierające szkolenie, poprowadzone przez doświadczonych informatyków, wprowadziły słuchaczy w tajniki oprogramowania służącego tworzeniu prezentacji multimedialnych. Każdy z uczestników szkolenia, wyposażony w komputer personalny, miał okazję do samodzielnego przećwiczenia przygotowywania prezentacji multimedialnych oraz zapoznania z funkcjami umożliwiającymi podniesienie atrakcyjności prezentacji oraz sposobami pozyskiwania zasobów multimedialnych dostępnych w internecie.

Druga część szkolenia poświęcona była interakcji wykładowcy z odbiorcą prezentacji, referatu, wykładu. Jak sprawić, by komunikacja interpersonalna była skuteczna, jakie środki komunikacji ma do dyspozycji wykładowca, jakie są bariery i reguły skutecznej komunikacji, techniki i zasady aktywnego słuchania, a także metody i formy pracy szkoleniowej – to zagadnienia omówione szeroko i niezwykle interesująco przez pedagoga z wieloletnim doświadczeniem panią Elżbietę Kleczyk.

W imieniu Zarządu OSPSBHP Oddział w Gdańsku oraz uczestników szkolenia składamy serdeczne podziękowania pani Prezes i Wykładowcom za cenne porady i wskazówki, które z pewnością okażą się bardzo pomocne w codziennej pracy pracowników służby BHP.

Dziękujemy również Dyrekcji i Pracownikom Hotelu „Wichrowe wzgórze” za gościnność, życzliwość i miłą atmosferę.

Drugi etap szkolenia dla uczestników spotkania w Chmielnie odbędzie się jesienią. O konkretnej dacie wykładu poinformujemy po uzgodnieniu terminu ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego Okręgu Pomorskiego.


Małgorzata Hillar

sekretarz Zarządu