16 grudzień 2016; Wigilia Starachowice

W dniu 16 grudnia 2016 r. w siedzibie zabytkowego Klasztoru w Wąchocku oddział Starachowice zorganizował spotkanie Wigilijne. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Oddziałów z Lublina, Radomia, Kielc, Sieradza, Tarnobrzegu, Warszawy Centrum i Gdańska. Nasz Oddział reprezentowany był przez Marka Nościusza Prezesa Oddziału.

Spotkanie rozpoczęło się od zwiedzania opactwa cystersów i mszą w kościele romańskim pw. św. Floriana. Następnie uczestnicy spotkania przeszli do jednej z sal klasztoru , gdzie odbyło się kolacja wigilijna. Marek Nościusz w imieniu Zarządu Głównego pogratulował oddziałowi za dzielność na rzecz społeczności behapowskiej i wręczył dyplom uznania dla Andrzeja Karykowskiego Prezesa Oddziału Starachowice.

Jednocześnie Marek Nościusz odebrał dla Oddziału Gdańsk od Oddziału Starachowice za dotychczasowa współpracę oraz dla dalszego jej zacieśniania, pamiątkowy medal gen. Mariana Langiewicza, który w klasztorze w roku 1863 zorganizował siedzibę sztabu wojskowego podczas powstania styczniowego.

Uczestnicy spotkania podzielili się opłatkiem przy choince i dźwiękach kolęd.